top of page

Makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny to trwała technika makijażu, która polega na stopniowym wprowadzaniu pigmentu między naskórek a skórę właściwą. Jest świetnym rozwiązaniem dla rzadkich,  jasnych i niewyraźnych brwi, które na co dzień mamy w zwyczaju podkreślać nietrwałymi produktami.

Mikropigmentację brwi poprzedza dokładny rysunek, dzięki któremu jesteśmy w stanie zlikwidować asymetrię, wyrównać braki, stworzyć idealny kształt. Następnie dobieramy odpowiedni kolor, który wtopi się w naszą skórę i w sposób naturalny podkreśli brwi. No właśnie, 'naturalnie' to w tym wypadku słowo-klucz. Nie chcemy przecież budzić się z mocno przerysowanymi brwiami, bo to dałoby raczej karykaturalny efekt.

Warto dodać, że makijaż permanentny brwi, by wyglądał subtelnie i naturalnie, jest wykonywany dość płytko pod skórą, a to sprawia, że pigment z czasem łuszczy się i blednie. Jego trwałość jest ograniczona i podyktowana wieloma czynnikami, jak choćby wiekiem, rodzajem cery, ekspozycją na słońce oraz samym pigmentem. Jest to zatem sprawa mocno indywidualna.

Przed zabiegiem warto zrobić delikatny peeling i odpowiednio nawilżyć skórę. Jednocześnie należy zrezygnować z opalania oraz zabiegów głęboko złuszczających i podrażniających skórę (minimum 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem). Przez 24 godziny przed zabiegiem nie należy spożywać alkoholu.

bottom of page